דף הבית » קטגוריית הורות ובורות

יורם שפטל: יש לזכות את קצב, יש לו פתק מאמא

יורם שפטל מבקש לערוך דיון נוסף במשפטו של הנשיא האנס משה קצב, לטענתו אמא שלו היתה איתו באחת הפעמים שנטען שהוא אנס ויש לו ראיות להוכיח את זה.

אכן, סם הזיות

מכון צמקא לפאניקה מוסרית מביא את הידיעה המצחיקה ביותר השבוע על ג’וינט שהכיל גם מריחואנה וגם קוקאין (ואני לא יודע איך מגלגלים את האבקה לתוך סיגריה, אבל שיהיה); בכותרת, הפחדה, כמובן: “מי נתן סיגריה עם קוקאין לנערה בת 16?” ואז פתאום מתבהר העניין, לא קוקאין, אלא THC, שהוא, לדברי הנערה בת ה16 שעד לפני רגע לא ידעה מה יש בסיגריה בכלל, “באו הרופאים וסיפרו לי ולהורים שלי שבסיגריה שעישנו היה שילוב של T.H.C, שהוא החומר הפעיל בסם הקנביס, קוקאין ומורפיום”; אבל בסופו של דבר אפילו לא THC, אלא כנראה רק “חומר מסוג סם”, כפי שאמר השופט: “מן החומר בתיק החקירה עולה חשד כי מדובר בחומר מסוג סם שהשפעתו על הקטינות הייתה פוגענית והן אושפזו בבית החולים“.

פייסבוק תובעת את הורי הילדה שקראו לה לייק.

אמש דווח כי זוג הורים העדיפו לקרוא לבתם הקטנה לייק על לתת לה עתיד שפוי. אלא, שמאז ובעקבות דיווחים בחדשות העולמית על התעללות בתינוקת (שגרמה למספר אוהבי ישראל להצדיק את הנכבה), הגיעו הדברים גם להנהלת פייסבוק.

פייסבוק החליטה שהיא לא מקבלת את הפגיעה בקניינה הרוחני, ואמש, בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, הגישה המרצת פתיחה שקוראת לשר הפנים, אלי ישי, לאסור על רישום שמה של התינוקת כיוון שזו פוגעת בסימניה המסחריים של הרשת החברתית.

“לא ניתן שככה הורים יקראו לילדיהם בשמות שהם קניינם של פייסבוק”, אמר ג’רי בולדווין, סמנכ”ל קניין רוחני בפייסבוק שהגיע לישראל במיוחד לפקח על הפגיעה, “השימוש בשם ‘לייק’, שהוא קניין רוחני של פייסבוק, פוגע ברשת ובקניינה הרוחני ואנו עומדים למצות את הדין. אנו עתרנו לבית המשפט על מנת לאסור על שר הפנים לרשום את השם הפוגעני הזה. היום זה ‘לייק’ ומחר זה ‘קוקה-קולה'”.

בולדווין הוסיף שאם עמדתם לא תתקבל בבית המשפט בפתח-תקווה אזי פייסבוק יפנו לבית הדין הבינלאומי בהאג.

שמעתי שיש משרה פנויה לבייביסיטר

אם חד הורית לא מצליחה למצוא עבודה בלי לממן בייביסיטר, מה שמאפשר לנו מעגליות שוטה: האם יכולה להיות מועסקת בתור בייביסיטר אצל מי שהיא תעסיק כבייביסיטר כיוון שאמהות חד-הוריות חייבות להשיג בייביסיטר בשביל לעבוד.

צעד מבורך לקראת הגבלת הילודה

בית המשפט לעניינים מקומיים ב”פתח תקווה” הכריז כי אישה אינה יכולה לגדל יותר משלושה חתולים בכל דירה ובכך חיסלו את תופעת נשים שמתו עם עשרות חתולים בדירתן ואף אחד לא טיפל בכך עד שהסרחון הציף את הבניין (ואגב, שמתם לב שזה תמיד נשים עם חתולים?). לדברי טמקא,”עיריית פתח תקווה והמחלקה הווטרינרית תבעו את באומץ, תושבת העיר, בטענה כי החזקת החתולים בדירות, גרמה למפגעים בלתי סבירים של רעש, לכלוך וריח בבניין והפריעה לשכנים”; עכשיו עולה השאלה מתי העירייה תחליט שמשפחות עם עשרה ילדיםה הם גם מטרד של רעש, לכלול [ו]ריח בבניין והפרעה לשכנים.