דף הבית » קטגוריית הכובש הציוני

י”ז בתמוז הוא יום של תענית ואירוניה

אז: “בשבעה עשר בתמוז נבקעו חומות הר הבית וגם הכוהנים נקראו להילחם ולא היה כהן טהור שיקריב את התמיד. ” (ויקיפדיה)

ועכשיו: “במודעה שפרסמו, רומזים הרבנים כי “סכנת הגיוס” היא איום קיומי: “שלא ינוח שבט הרשע על גורל הצדיקים” […] החל מיום ראשון הקרוב, צום י”ז בתמוז, ולמשך עשרה ימים, “יאמרו בתלמודי תורה, הישיבות הקדושות ובהיכלי התורה תפילת אבינו מלכנו” – תחינה הנאמרת רק בימי תענית”. (טמקא)

כך נתניהו מתכנן להגדיל את אחוז החרדים בצבא.

נתניהו הצהיר הערב כי הוא מתכנן להעלות את אחוז החרדים בצבא; הפתרון, כמובן, הוא להחזיר בתשובה כמה פלוגות בעת שהן משרתות.

יכול להיות כאן יותר טוב: שקרים שנתניהו סיפר לי.

מטה נתניהו מנסה להראות לנו שהרבה השתנה ושבעקבות המחאה החברתית הביא לשינויים משמעותיים השנה; נתניהו מצביע על חמישה שיפורים במצבנו באיגרת שהוא פרסם: (1) החלת חוק חינוך [sic] חינם מגיל 3; (2) רפורמה מהפכנית בסלולר; (3) בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדירות; (4) הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12; (5) רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים.

בואו נפרק את השקרים של נתניהו אחד אחד:
1. החלת חוק לימוד חובה מגיל שלוש:  על פי דו”ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, חוק לימוד חובה מגיל שלוש הוחל כבר משנת 1984, ועוכב על ידי חוק ההסדרים. כלומר נתניהו מתגאה שלאחר שלוש שנות כהונה, החליט סוף סוף לקיים חוק של מדינת ישראל ולהעביר תקציב ליישום של חוק תקציבי.

2. רפורמה מהפכנית בסלולר: את הרפורמה אי אפשר לקחת ממשה כחלון; מה שכן, המכרז שהוביל לרפורמה נסגר עוד באפריל 2011, לפני שהתחילה המחאה בכלל, ולא סתם לפני, אלא זו תכנית של כחלון עוד משנת 2010. כלומר, יכול להיות שהממשלה ביצעה, אבל זה בטוח שלא השנה.

3. בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדיור: וובכן, אני מצטער, אבל אני רק נזון ממידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שקבעה שמדד מחירי הדיור עלה בארבעה אחוזים השנה. כמובן שזה מופשט מדי, וגם אלה שאומרים שמחירי הדירות יורדים מבינים שמחיר השכירות עולה.

4. הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12: ואללה, זה באמת מה שקרה. אבל בוא נדבר דוגרי: בשנת 2010 כבר החליטה הממשלה על הגדלת התקציב. ב2012, כשהבנתם שהתקציב מספיק, החלטתם להרחיב את הסל. שקל נוסף לא תוקצב, וזה מה שחשוב.

5. אה כן; יש רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים; אבל זכרת לומר שמחירי הדלק עלו לשמונה שקלים בגלל המסים? אז איפה בדיוק חסכת לנו ואיך עשית שיהיה כאן יותר טוב.

יכול להיות כאן הרבה יותר טוב, אתה יכול ללכת הביתה.