דף הבית » קטגוריית חידושים והמצאות

יכול להיות כאן יותר טוב: שקרים שנתניהו סיפר לי.

מטה נתניהו מנסה להראות לנו שהרבה השתנה ושבעקבות המחאה החברתית הביא לשינויים משמעותיים השנה; נתניהו מצביע על חמישה שיפורים במצבנו באיגרת שהוא פרסם: (1) החלת חוק חינוך [sic] חינם מגיל 3; (2) רפורמה מהפכנית בסלולר; (3) בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדירות; (4) הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12; (5) רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים.

בואו נפרק את השקרים של נתניהו אחד אחד:
1. החלת חוק לימוד חובה מגיל שלוש:  על פי דו”ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, חוק לימוד חובה מגיל שלוש הוחל כבר משנת 1984, ועוכב על ידי חוק ההסדרים. כלומר נתניהו מתגאה שלאחר שלוש שנות כהונה, החליט סוף סוף לקיים חוק של מדינת ישראל ולהעביר תקציב ליישום של חוק תקציבי.

2. רפורמה מהפכנית בסלולר: את הרפורמה אי אפשר לקחת ממשה כחלון; מה שכן, המכרז שהוביל לרפורמה נסגר עוד באפריל 2011, לפני שהתחילה המחאה בכלל, ולא סתם לפני, אלא זו תכנית של כחלון עוד משנת 2010. כלומר, יכול להיות שהממשלה ביצעה, אבל זה בטוח שלא השנה.

3. בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדיור: וובכן, אני מצטער, אבל אני רק נזון ממידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שקבעה שמדד מחירי הדיור עלה בארבעה אחוזים השנה. כמובן שזה מופשט מדי, וגם אלה שאומרים שמחירי הדירות יורדים מבינים שמחיר השכירות עולה.

4. הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12: ואללה, זה באמת מה שקרה. אבל בוא נדבר דוגרי: בשנת 2010 כבר החליטה הממשלה על הגדלת התקציב. ב2012, כשהבנתם שהתקציב מספיק, החלטתם להרחיב את הסל. שקל נוסף לא תוקצב, וזה מה שחשוב.

5. אה כן; יש רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים; אבל זכרת לומר שמחירי הדלק עלו לשמונה שקלים בגלל המסים? אז איפה בדיוק חסכת לנו ואיך עשית שיהיה כאן יותר טוב.

יכול להיות כאן הרבה יותר טוב, אתה יכול ללכת הביתה.

בלעדי להיתוך קר למפגרים! זו הטכנולוגיה שתפעיל את המאגר הביומטרי.

מודעת דרושים אקראית חושפת את העוולה:

למשרד הפנים בירושלים דרוש/ה סטודנט/ית לרשות לניהול המאגר הביומטרי.המשרה זמנית

תיאור התפקיד:
מתאם פגישות וניהול יומן של ראש הרשות.
מסייע באישור קבלת דואר/מסמכים/בצוע דו”חות ברשות.
מסייע בסריקת חומרים מקצועיים.
בונה מצגות בהתאם לצורך.
מכין קבצי נתונים ב- Excel .

(ז)דיינו

למה אתם בוכים שרע לכם? נפלא כאן. כולם שמחים ומאושרים. ביבי אמר.

האח הקטן משנורר, תעזרו לו

בן קלינגר, אחי הצעיר והמוכשר, כותב:

משפחה וחברים יקרים,

לפני שנה התפרסמנו באינטרנט (שי ואני) עם שעון המניפה. זה תפס אותנו בהפתעה וזכינו לחשיפה עצומה, השעון הוצג בתערוכות עיצוב בעולם – מילאנו, פריז, וינה, בריסל.
אבל.. העיצוב טרם הבשיל לכדי מוצר.
השקענו ימים כלילות בהפיכתו לכזה – אריזת מתנה חדשה, בסיס בהזרקת פלסטיק, מנגנון חדש ועוד אין-ספור פרטים קטנים שעושים את כל ההבדל.

בקישור המצורף תוכלו לצפות בסרטון שהכנו על השעון ומה אתם תוכלו לקבל בתמורה לתמיכה בנו. אם אתם עדיין לא מכירים את השעון, הוא מציג את הזמן בתלת-מימד, וצורתו משתנה בכל דקה.

כעת מה שנשאר לנו הוא לייצר כמות ראשונית, בהתאם לדרישות הספקים.
בשביל זה אנחנו יוצאים ל”סבב גיוסים”, וכאן אתם ואתר Kickstarter נכנסים לתמונה.

Kickstarter, בשלוש מילים, זוהי פלטפורמת מימון ע”י קהל. במאים, זמרים ואנשים יצירתיים אחרים משתמשים באתר כדי לגייס כספים לפרויקטים שלהם. דיוויד ברוזה וספנסר טוניק כבר גייסו בעזרתו בעבר.
אם נגייס את סכום הכסף שרצינו בזמן הקצוב – הכסף יועבר לנו ומי שתרם יהנה משלל צ’ופרים, כמו שומר מסך או שעון (בהתאם לסכום התרומה).
אם לא נצליח לגייס, אז הכסף לא יחליף ידיים – לא תחויבו בכלום ולא תקבלו כלום.

צפו בסרטון, זה יקח לכם פחות משתי דקות.

אם תחשבו על חבר שהרעיון יכול לעניין אותו – תיידעו אותו!
ואם תחליטו לתמוך בנו נהיה אסירי תודה.

תודה,
בן

הבית השוקע: מחאת אוהלים קצת אחרת

יואב כהן הוא חבר יקר שמלווה אותי כמעט 20 שנה. יחד עם כמה חברים הוא החליט השבוע להקים בית מחאה על שדרות רוטשילד להציג כמה הבית הישראלי שוקע ולא ניתן להשגה. הוא עבד קשה, הביא גבס, חברים שיעבדו וצילם את הכל; למרות שזה נעדר סאונד, זה סרטון די מגניב שמראה שכל מי שאומר ששוק פועלי הבניין בישראל לא קיים טועה. בסופו של דבר, ב12 שעות הוקם בית לתפארת מדינת ישראל, ואתם מוזמנים לראות: