דף הבית » קטגוריית המלצה

הם אומרים: זדיינו

אמרו את זה קודם, לפניי, והפעם עליי:

הקסם של המאבק: מרגע שמישהו מעלה רעיון אידיוטי ועד לרגע שבו הוא מתממש, עוברות פחות מ-48 שעות. […] וב”אידיוטי” אני מתכוונת “מגניב לגמרי”

הרשו לי, אם כן, להזמין אתכם לסינגל-סרבינג-סייט חדש ומפגר, קצת נדוש, אבל לדעתי די מתבקש:
http://zdainoo.info/

(וכרגיל, מוזמנים להציע כאן בתגובות משפטים שנונים/מדכאים נוספים, כי ככה זה כאן באינטרנטים)

עשה זאת בעצמך: מחשב מדיה ב1,305 ש”ח (ואפשר גם פחות)

המחשב בסלון שלנו הוא די אסופית. הוא מורכב ברובו מחלקים שנותרו מהמחשב שסבי קנה לי לתחילת הלימודים לתואר הראשון (שנת 2000): דיסק קשיח של 20 גיגה עליו יש את מערכת ההפעלה, גיגה זכרון (היה הרבה פחות), עוד 750 גיגה של אחסונים חיצוניים, לוח אם ומעבד שקיבלתי במתנה ממחשב עזוב (פנטיום 4) ומארז שמצאתי ברחוב. עם זאת, יש בו כל מיני חלקים טובים: יש כרטיס קול של Hercules Digifire 7.1 שבשנת 2004, כשקניתי אותו, היה מדהים, כרטיס GeForce FX5200 שקיבלתי במתנה מהחברים בNetrun וכרטיס USB2 שקניתי בדיל אקסטרים.

אלא, שכמו כל מחשב, גם זמנו של זה הגיע. לאחרונה מצאתי עצמי מתעסק הרבה יותר מדי בלגרום לו לעבוד מאשר להנות מהצפיה בוידאו איכותי (כי קנינו מסך פלאזמה 42″ של סמסונג) אז החלטתי, אתמול אחרי שביליתי שעה בלנסות לקנפג את מערכת ההפעלה לקונפיגורציה המינימלית ביותר כדי שהכל יעבוד חלק במיוחד, פשוט לוותר ולקנות מחשב חדש.

בתחילה חשבתי על ללכת על דיל “מחשב הזול ביותר שתמצא”, כי בכל מקרה הוא יהיה יותר טוב מאשר המחשב שלי. היה כזה בIvory ב695 ש”ח, אלא שהמפרט שלו היה קצת מביך, אם לא ממש מביך. הלכתי להסתכל על מחשבי המדיה שלהם; היה שם גם אחד ב990 ש”ח, עם אותו מעבד D525 אבל בלי יציאת HDMI או DVI ועם מאיץ גרפי פנימי של אינטל. עליתי מעט במפרט למחשב מדיה ב1275 ש”ח אבל גם שם המפרט די מביך (ושוב, המחיר כפול פתאום מהמחיר הזול ביותר), שני גיגה זכרון, כרטיס מסך טיפה יותר טוב עם היציאות הרלוונטיות, אבל לא הרגשתי תמורה למחיר.

הלכתי לפלונטר, אחד האתרים האהובים עליי (אולי לא הזול ביותר, אבל הכיפי ביותר לטייל בו) והחלטתי להסתכל על כמה יעלה לי לבנות מחשב בהרכבה עצמית. מאז שאני זוכר את עצמי, כל פעם שקניתי מחשב בחלקים זה יצא משמעותית זול יותר מאשר לנסות לקנות באנדל, וגם החלקים יצאו טובים יותר.

סיימתי במחשב ב1,305 ש”ח, טיפה יותר יקר מהמחשב היקר של Ivory, אבל בתוספת של 30 ש”ח מהמפרט שלהם היתרון היה משמעותי.

נתחיל עם לוח האם: חיפשתי לוח אם שיש עליו יציאות וידאו רלוונטיות, כרטיס קול וגמישות יחסית. מצאתי את ASRock 3E350M1 שכולל מעבד AMD מובנה, כרטיס גרפי עם מאיץ גרפי ATI Radeon, כרטיס קול 7.1, וארבעה חיבורי SATA. הלוח מחזיר עודף מ600 ש”ח וכולל מעבד. הלכתי לקרוא ביקורת בTom’s Hardware ואני מציע שגם אתם תקראו. התלהבתי; תראו מה אומרים על הלוח:

But by building in a more complete MPEG-2 decode solution, more of the workload is handled by efficient fixed-function logic, keeping the Bobcat cores as idle as possible, and extending battery life. Naturally, this is more of a consideration for mobile machines that will center on Brazos.

כלומר, מדובר במערכת חסכונית שנועדה במיוחד לוידאו. האצת וידאו מובנית במערכת עוזרת לי גם בחסכון בחשמל (שיחזיר את עלות המחשב מהר מאוד בהתחשב שירדנו מ400W ל120W, שרק זה חוסך לי כמה אגורות בשעה).

עכשיו לזכרון; לפלונטר היה מבצע על זכרונות של Elixir בגודל 4GB. לא הדבר המזהיר במיוחד, אבל כבר כפליים מהגודל שהציעו לי בIvory, המבצע היה כל כך טוב שקניתי שניים: כלומר, מחשב המדיה שלי יחזיק 8GB זכרון (סה”כ 252 ש”ח נוספים).

לדיסק הקשיח היתה לי התלבטות. רציתי דיסק של 2 טרה. למה? כי בא לי. אבל אמרתי לעצמי שהמחיר הוא משמעותי, כלומר: המטרה שלי היתה לחסוך. יש לי כבר מספיק אחסון שאצטרך לחבר למחשב כפריפריה ותמיד אפשר לקנות עוד אחסון חיצוני. מצד שני, לא רציתי להתפשר על האיכות. לכן, הלכתי על אתר יצרן) ומאוד שקט, שני דברים שחשובים לי (273 ש”ח).

עכשיו, נותר מארז: מארז הרבה יותר יפה של HEC, אבל לעזאזל, אני קמצן כאן: זה מחשב שנועד להחזיק, לא להיות קישוט בסלון (211 ש”ח).

אז מה יצא לנו, אם נשווה את המערכת למערכת של Ivory, יש פי 4 זכרון, פי 2 בכונן הקשיח, לוח חזק יותר, דיסק שקט יותר, צריכת חשמל מופחתת ו1,305 ש”ח בסך הכל. עכשיו צריך לחכות שיגיע.

המסקנה: אם יש לכם מחשב מדיה מקרטע, לא עדיף להשקיע עלות של 15 כרטיסי קולנוע זוגיים בשביל לסדר אותו? ההנאה ממחשב כזה מובטחת, במיוחד אם מתקינים עליו מערכת מדיה נכונה.

[כן, אני יודע שבטוקבקים יגיע מישהו ויגיד שאני פרייאר ושיש את אותו מפרט בדיוק במקום אחר ב50 ש”ח פחות].

כמו אהוד מנור אבל לא

חי מנור, זכור את הרגע הזה: שעה 17:17 ב-16 ביוני.

כי זהו הרגע בו שירך “דאנס ברחבה” (גירסת הרדיו, מאסטרינג + תיקון מבטא) פרץ לאוויר המולטיספרה ודרכך להפוך לקאלט ברמה של האלילה רבקה בלאק (אם לא למעלה מזה!) סוגה כעת בשושנים.

(אם לא היית עושה לי פולו עם הטוויטר שלך, זה לא היה קורה. אני מקווה שאתה מרוצה מעצמך)

קצת עזרה בנוגע לאתר נתק, חברים.

לפני כשבוע השקתי עם שני חברים את שירות נתק, השירות המהיר להתנתקות מספקי שירות; בינתיים כמה חברים פרגנו בלינק: שוקי גלילי נתן המלצה וגם עידו קינן פרגן; אבל אני צריך עוד עזרה. אנחנו צריכים קצת SEO ותמיכה, במיוחד כדי לקדם את הדפים הייעודיים שהקמנו; כך שאם בא לכם להתנתק מסלקום ותחפשו את המונח במנוע החיפוש המועדף שלכם, אנחנו נהיה התוצאה הראשונה.

בתמורה אני לא יכול להבטיח הרבה, אולי פרגון כאן בבלוג על משהו כנגד הלינק או משהו באיזור.

השאיפה שלנו היא להיות ראשונים כאשר מחפשים ביטויים כמו להתנתק מהוט, בין היתר כי אני יודע שיש בלוגרים מתוסכלים אחרים שהיה קשה להם להתנתק והרעיפו עליהם קשיים נוספים, עד שעשו משהו מבורך, וזו אחת הסיבות שהקמנו את האתר.

עוד פרגון כמובן הוא לאלירן מפריפקס, שנותן שירות מצוין ועוזר לנו לעשות את הכל במחירי (כמעט) עלות.

דני דנון: “אמרו לי שיש אפליקציות באייפון, אז רציתי אחת לעצמי”.

דני דנון, שבמקרה כבר הגעיל אותנו עם הצביעות שלו היום, גם הזכיר לי משהו נוסף.

לפני כשנה דיווחנו כאן ב’היתוך קר למפגרים’ כי דני דנון רוצה לקנות iPhone מתקציב קשר עם הבוחר. לאחרונה, גילינו את הסיבה מדוע: חבר הכנסת דני דנון השיק אפליקציה לאייפון שמאפשרת לשמור על קשר עמו כדי שתוכל לדעת תמיד שהכסף שהשקעת בו נמצא בכיס שלך.

להשיג באפסטור המובחר, שקית הקאה חינם לכל רוכש.

קחו אותי למהומות: יום שבת, 20:30, רדינג 3, 80 ש”ח.

גם השנה, כמו שנה שעברה, זוכרים את קרן דולב ותומכים בצדק הרפואי. עמותת קרן דולב לצדק רפואי שפועלת לא מעט לטובת כולנו, עורכת ביום שבת הקרוב (25.09.2010) ערב התרמה בהשתתפות אסף אבידן והמוג’וז, אפרת גוש, התקווה 6, מיי פיינגולד , תמר אייזנמן. ניתן לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט של רידינג 3, שם גם יערך המופע.

תקציר: יום שבת, 25.09.2010, 20:30, הופעות לזכרה של קרן דולב, רידינג 3, נמל תל-אביב.

על קרן דולב: קרן היתה ידידה טובה שלי שנפטרה בטרם הגיעה לגיל 27. משפחתה האמיצה עזרה וסייעה לא מעט והקימה עמותה לזכרה, שפועלת באמצעות עו”ד גלעד רוגל וצוות של אנשים נהדרים על מנת לשנות את מערכת הבריאות ולדאוג לכולנו. אם קרן היתה בחיים, היא היתה גאה במעשי הקרן.