דף הבית » קטגוריית חילוקי דעות אומנותיים

יכול להיות כאן יותר טוב: שקרים שנתניהו סיפר לי.

מטה נתניהו מנסה להראות לנו שהרבה השתנה ושבעקבות המחאה החברתית הביא לשינויים משמעותיים השנה; נתניהו מצביע על חמישה שיפורים במצבנו באיגרת שהוא פרסם: (1) החלת חוק חינוך [sic] חינם מגיל 3; (2) רפורמה מהפכנית בסלולר; (3) בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדירות; (4) הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12; (5) רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים.

בואו נפרק את השקרים של נתניהו אחד אחד:
1. החלת חוק לימוד חובה מגיל שלוש:  על פי דו”ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, חוק לימוד חובה מגיל שלוש הוחל כבר משנת 1984, ועוכב על ידי חוק ההסדרים. כלומר נתניהו מתגאה שלאחר שלוש שנות כהונה, החליט סוף סוף לקיים חוק של מדינת ישראל ולהעביר תקציב ליישום של חוק תקציבי.

2. רפורמה מהפכנית בסלולר: את הרפורמה אי אפשר לקחת ממשה כחלון; מה שכן, המכרז שהוביל לרפורמה נסגר עוד באפריל 2011, לפני שהתחילה המחאה בכלל, ולא סתם לפני, אלא זו תכנית של כחלון עוד משנת 2010. כלומר, יכול להיות שהממשלה ביצעה, אבל זה בטוח שלא השנה.

3. בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדיור: וובכן, אני מצטער, אבל אני רק נזון ממידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שקבעה שמדד מחירי הדיור עלה בארבעה אחוזים השנה. כמובן שזה מופשט מדי, וגם אלה שאומרים שמחירי הדירות יורדים מבינים שמחיר השכירות עולה.

4. הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12: ואללה, זה באמת מה שקרה. אבל בוא נדבר דוגרי: בשנת 2010 כבר החליטה הממשלה על הגדלת התקציב. ב2012, כשהבנתם שהתקציב מספיק, החלטתם להרחיב את הסל. שקל נוסף לא תוקצב, וזה מה שחשוב.

5. אה כן; יש רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים; אבל זכרת לומר שמחירי הדלק עלו לשמונה שקלים בגלל המסים? אז איפה בדיוק חסכת לנו ואיך עשית שיהיה כאן יותר טוב.

יכול להיות כאן הרבה יותר טוב, אתה יכול ללכת הביתה.

מיכאל בן ארי מציג קורס הגנה עצמית

מפחדת להאנס על ידי זר ולהדבק באיידס? מפחד לחטוף מכות בגלל צבע העור הכהה שלך? אולי סתם שמאלן שלא אוהב לחטוף? בשביל מציע ח”כ דר’ מיכאל בן-ארי קורס הגנה עצמית. ביום חמישי הקרוב תוכלו גם אתם לבוא וללמוד איך להגן על עצמם.

בין אמצעי ההגנה העצמית: שבירת חלונות ראווה לחנויות של עובדים זרים, צעקות במגהפון, ריסוס צלבי קרס אגרופים צהובים.

נא לבוא בתלבושת אחידה: חולצה צהובה עם אגרוף.

בלעדי להיתוך קר למפגרים! זו הטכנולוגיה שתפעיל את המאגר הביומטרי.

מודעת דרושים אקראית חושפת את העוולה:

למשרד הפנים בירושלים דרוש/ה סטודנט/ית לרשות לניהול המאגר הביומטרי.המשרה זמנית

תיאור התפקיד:
מתאם פגישות וניהול יומן של ראש הרשות.
מסייע באישור קבלת דואר/מסמכים/בצוע דו”חות ברשות.
מסייע בסריקת חומרים מקצועיים.
בונה מצגות בהתאם לצורך.
מכין קבצי נתונים ב- Excel .

יוסף ופיג’מת הפסים הדהויה

חברתי ס’ חלקה עימנו בפייסבוק את המייל ההזוי הבא, אותו קיבלו הורי התלמידים מן האחראית על מועצת תלמידים בבית הספר היסודי של בנה:

“ביום חמישי אנחנו עורכים את טכס יום השואה.
אתם מוזמנים לבוא לטכס שיתחיל ב9:50 במגרש המקורה בבית הספר.

הילדים צריכים להגיע עם תלבושת של ילדים מתקופת השואה-
דגמ”ח, חצאית, חולצות בצבעי חאקי או חום או אפור, אולי כובע שמתאים לתקופה.

אנא עיזרו להם למצוא את הבגדים המתאימים.
אם יש שאלות אתם מוזמנים לכתוב לי או לשלוח עם הילדים מחר בגדים ואראה מה מתאים.
המון תודה על שיתוף הפעולה.”

בתגובות לסיפור ההזוי, הועלו מגוון הצעות להעצמת החוויה האותנטית: להיפגש בתחנת הרכבת הסמוכה, עם המורים הלבושים במדי גסטפו, לגלח את ראשי הילדים, לשלוח אותם לבי”ס עם קליפות תפוחי אדמה והקשה של הלחם וחתיכת סבון, או פשוט להחביא את הילד בארון עד שיסתיימו חגיגות יום השואה.