דף הבית » אקסטרים »הומור »הליכות ונימוסין »חדשות חוץ »חוק ומשפט »לא יעלה על הדעת »מביך להגיד » פוסט נוכחי:

כנראה אין להם פושעים יותר חשובים להכניס לכלא

03/08/2008‏ 19:19 יהונתן קלינגר 9 תגובות

הנהג של אוסאמה בין לאדן עומד לדין בארצות הברית על פשעי מלחמה, הוא לא אותת כשהוא הזיז את מכונית התופת ברחובות ניו יורק.

יהונתן: אז, וזה פוסט 3333, שהוא בפועל הפוסט התיאורטי השלושת אלפים חמישים שלנו בערך. משום מה, וורדפרס 2.6 דופק לנו את מספרי הפוסטים אז שרון ואני התאמצנו ממש קשה על כך שיהיה לנו את הפוסט הזה שמור; אתם לא מבינים כמה קשה, כי באותו יום שבבוקר כתבתי את הפוסט על המוסיקה המזרחית וההורדות החוקיות היינו במספר 3309, ועכשיו אנחנו כבר ב3333; לא עברו יותר משעתיים. משום מה, אנשים נוטים לשכוח כמה אנחנו חלק חשוב ביום שלהם, כך כשחורחה שוכח לעדכן את הרישום של הדומיין ואנחנו למטה ל24 שעות עולמם של קוראים רבים חרב.

שרון: אכן, אין כמו בעיות טכניות כדי להרוס למישהו את החיים (כי אין לי ספק שההיתוך הקר הוא בעל תפקיד משמעותי למדי בחייכם). או כמו שאומר הפתגם היידי המפורסם: “דער מאנטש טראכט אונד דער גוט לאכט” האדם מתכנן תוכניות, ואלוהים צוחק עליו ומזיין אותו בתחת. אז ככה זה גם כאן: יהונתן ושרון עושים תוכניות לפוסט חגיגי, ואז מגיע וורדפרס ועושה כל מיני שטיקים מטופשים. מצד שני, ראוי להזכיר שגם ברגעים קשים, שכאלה, תוכלו תמיד למצוא חלופה בדמות הטוויטר האיכותי שלנו, ובו תוכלו לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שמטופש ביקום.

יהונתן:בכלמקרה, אני חייב להסביר לכם כמה אני ממש יכול להזדהות עם חלק מהם, שהבלוג הזה מעיק להם על החיים ומפריע להם לקרוא יותר ויותר חדשות אמיתיות. מצד שני, כשדובי הגדיר אותנו בתור “המקור המהימן ביותר ברשת העברית לחדשות חשובות” מיד הפכנו את זה לטאגליין שלנו. אני חושב שההיתוך הצליח באמת בגדול לשנות הרבה דברים, למרות שהוא עושה אותי אדיש ואכזרי.

שרון: יהונתן שוכח שגם קודם הוא היה אדיש ואכזרי, אבל אתן לו את הבנפיט אוף דה דאוט, כי ההיתוך נוסד רק איזה חודשיים אחרי שפגשתי אותו לראשונה, אז אולי אני טועה. כי ובכל מקרה, אני תמיד אומרת שזה לא שאנחנו אדישים ואכזריים, זה פשוט שאנחנו משתמשים בבלוג הזה על מנת להדגים ולהקצין עוד יותר את העובדה שהמציאות אדישה ואכזרית. עם כל זה שחצי מהפוסטים פה הם חרא ויראלי מהסוג המצחיק, אני חושבת שלמעט בלוגים של פמיניסטיות זועמות וכל מיני בלוגים של צדקנים בכייניים שאפאחד לא קורא באמת כי הם פלצנים שכותבים באריכות – אני חושדת שבשנה וחצי האחרונות כתבנו כאן יותר מכל בלוג אחר בבלוגוספירה הישראלית על מקרים איומים ונוראיים של אונס, התעללות בילדים, חוסר צדק, ובכלל דברים שלא אמורים להתרחש בעולם מתורבת ונאור כמו זה שאנו חיים בו לכאורה. אבל הדברים האלה מתרחשים, ואנחנו כותבים עליהם. לפעמים בצחוק, ולפעמים ברצינות (וזה למשל אחד הפוסטים הכי טובים שנכתבו פה לדעתי). לפעמים זה עובד, ולפעמים יש אנשים שקוראים כאן ומפספסים את הפואנטה לגמרי.

יהונתן: בכלל, אני חושב שכל הסיפור סביב ה”טרקטורגייט” שהתחולל אחרי ששרון העלתה פוסט מיד אחרי הפיגוע בירושלים היה מוגזם לגמרי. אני נוטה להסכים עם דעתו של עידו קינן ש”בלוגרים שפועלים בקהילה שנוצרה סביב הבלוג, אנחנו חשים לפעמים שאנחנו יושבים בסלון עם חברים, כשלמעשה אנחנו יושבים על במה מול קהל, שמורכב גם מזרים ואורחים מזדמנים. דאחקה גזענית יכולה להיות נורא מצחיקה כשאתה מספר אותה לחברים במשרד, וסיבה טובה לרדת למחתרת אם סיפרת אותה בעצרת בחירות.” הבלוג הזה הוא הסלון של שרון ושלי (וגם של אנשים אחרים שכותבים כאן לעיתים נדירות), לכן הרעיון של לצחוק על פיגועים שניה וחצי אחרי שהם קורים זה דבר לגיטימי לגמרי, שכל המטרה שלו היא להסביר שהגבול הדק מטשטש ובכלל שהמילה “פיגוע” היא הרבה יותר דינאמית ממה שאתם חושבים.

שרון: אם זה היה באמת סלון פיזי, אני מניחה שזה היה מקום הרבה פחות נעים לבקר בו מהבלוג הזה. הרבה יותר מדי צואה מרוחה על הקירות (שזה בעצם מה שבעלת הבית שלי כנראה חושבת עליי), ומסביב בובות של הלו קיטי ופוסטרים של בריטני ספירס מחובקת עם מחמוד אחמדינג’אד. אבל לא משנה. הבעיה עם טרקטורגייט, ועם הפער שבין שיחות הסלון הקטנות (ובאמת שהמטרה העיקרית של הבלוג הזה היא לשעשע את עצמנו) לבין הישיבה על במה על מנת לשעשע את ההמונים היא שבאינטרנט, כמו באינטרנט, לכולם יש דעה על כל דבר. וכך גם אנשים שמעולם לא ביקרו קודם ב”סלון שלנו”, ומימיהם לא קראו ולו פוסט אחד אצלנו בבלוג, מצאו לנכון להיעלב מהטרקטור הדורסני, כי הם קראו אצל מישהו אחר שנעלב ממנו. באחד הפוסטים הזועמים על הפרשה, מישהו השווה אותי לזרובבלה. אין לי ממש התנגדות לכך שישוו אותי לזרובבלה (כי היא כוסית שנראית מצויין בביקיני), אבל במידה מסויימת, הבנתי פתאום גם איך פרשת זרובבלהגייט יצאה מפרופורציות, כשחצי מהאנשים שלקחו את זה קשה היו אנשים שלא קוראים את הבלוג שלה. מתברר שלינקים מגיעים רחוק.


בתמונה: צוות המכון חוגג עם חבר יקר ונערץ
צילמה: טלי גונן

לרגל האירוע, ניסינו לבחור את הפוסטים האהובים עלינו מבין 3000 הפוסטים שחלפו:

1. אוויל ברודי ממתג מחדש את ההיתוך הקר כ-zilzulאפס
בחודש האחרון שני פוסטים שלנו עשו רעש בבלוגוספירה הודות לעיתוי מדוייק: טרקטורגייט (שכנראה פורסם בעיתוי טוב מדי), והבדיחה המוצלחת למדי על העיצוב החדש של נענע10, שהתברר כבדיחה גדולה עוד יותר מהעיצוב ההיתולי שלנו, שגרם לנו לעקור את עינינו מחוריהן.

2. המדריך המלא למחפשי דירות
פוסט שכל מילה בו נכתבה בדם, ומתוך הנסיון והמצוקה שלי ושל אהוד קינן כמחפשי דירות. האמת היא שאהודק ואני דווקא ממש קיווינו שזה יהפוך לאחד מאותם קשקושים ויראליים שעוברים במייל. זה לא קרה. אבל זה הצחיק אותנו נורא.

3. תשע עצות לבלוגרים
אנחנו בלוגרים. סביר להניח שגם אתם. העצות האלה חשובות לכל אדם שכותב בלוג, וחשוב שתלמדו מהנסיון שלנו בכתיבת בלוג משפיע מצליח בעל מאות קוראים שכותביו זוכים לאיומים ברצח על בסיס שבועי.

4. אקטיביזם בהיתוך הקר
פוסט עצבני שהפך לקבוצה בפייסבוק, שהפך להפגנה שכנראה שאפילו הגיעו אליה כל מיני אנשים (לנו היו דברים יותר טובים לעשות באותו הזמן, כמו לגלח את הכלב שאין לנו). הנסיון הזה מוכיח ככל הנראה את מה שכבר ידענו, וזה שאנשים יצטרפו לכל קבוצה אידיוטית בפייסבוק (וגם שלאנשים משעמם בחיים)

5. התנועה למען מטבע של חצי שנקל
עוד מטרה חשובה של מדעני המכון למען טובת הכלל, שמהווה סימפטום נוסף של היותנו אספני שנקלים כפייתיים מהסוג הגרוע ביותר. נכון לרגע זה, טרם הכריז בנק ישראל על השקת מטבע של חצי שנקל, אבל הקבוצה בפייסבוק מונה כבר כ-125 חברים.

6. פסטיבל גלעד שליט – אולי די?
כולם החליפו את התמונות שלהם בפייסבוק לראש של גלעד שליט. האמת היא שעד עכשיו אני מתה מצחוק בכל פעם שאני נתקלת באנשים ששכחו להחזיר את התמונה שלהם בפייסבוק לראש של עצמם. הזדהות עם מטרות היא חשובה, אבל בחייאת רבאק, אתם באמת חושבים שזה יעזור?
בכל מקרה, ראוי לציין שדווקא ממש התאפקנו בכל הנוגע לרגב וגולדווסר, ונמנענו מלפרסם כמה פוסטים ממש מצחיקים בנדון, כי שמענו שכיכר רבין פנויה בימים אלה, והרעיון של סקילה פומבית שאנו במרכזה לא ממש קוסם לנו.

7. בחן את עצמך – איזה סלב אתה?
אחרי שאבינועם טחן לי בשכל החלטנו להסביר לאנשים איך לגלות כמה הם סלבריטיז ומה הסיכוי שלהם לראות את עצמם בטלוויזיה (אפס).

8. פוסט הפרוטקשן
אחד הפוסטים הכי מוגבים בהיתוך בו אני זכיתי לניטפוקים וסוגיות כשכל מה שרציתי זה לשעשע את עצמי. אולי באמת הייתי צריך לשעשע את עצמי בדרכים יותר שגרתיות.

9. בחורות שמתחילות איתך בפייסבוק
הרבה זמן רציתי לכתוב על הסוגיה, שמאז התנפחה עוד ועוד ועולה לי על העצבים, ובכלל, הפוסט הזה גרם למיני משבר ולמישהי שהתעצבנה שמזהים אותה ואיימה לתבוע אותי או משהו כזה. אני חושב שהמשפט שאמרתי לה היה “כשכותבים מכתבים עם הצעות בעלות אופי מיני לזרים, כדאי להיות בטוחים שהטקסט הזה הוא באמת מה שהתכוונת” או משהו כזה.

10. מונחון הדייטינג השלם
מסוג הפוסטים שאתה יודע שכולם היו מדברים עליו, פשוט לאף אחד לא מוכן להודות שהוא מספיק לוזר כדי ללכת לפי המונחון. אבל שימו לב, אם תעמדו בו, תוכלו להיות ממש חזקים במיטה.

הנה כמה פוסטים שאהבנו, אבל אין לי מה להגיד עליהם:
המכירה לבגירים בלבד, עזרנו לשני אנשים לחפש דירה, התרעמנו על זכויות היוצרים של טמקא, מצאנו שימוש חדש למערכות הפעלה בקוד פתוח, הסברנו מה זה MP4, טיבט בחינם, גילינו שאפאחד לא בטוח איך קוראים ליהונתן


יש כאלה שמשווים אותנו משום מה לזקנים מהחבובות. אני באמת לא מבינה למה…

כרגע יש "9 תגובות לפוסט זה:

 1. יחזקאל says:

  מזלטוב! זה נחמד כשאתם ככה מתכתבים דרך הפוסט. באיזושהי אסוציאציה מוזרה זה מזכיר לי את קריינות כותרות החדשות בגל”צ (לפחות לפני שנים, כשטרחתי לשמוע חדשות). תמיד מצוותים יחד גבר ואישה, והם (היו) מקריאים את הכותרות לסירוגין.

  בקרוב בפוסט ה-6666 (תספרו גם את הטוויטר).

 2. מה זה שידור חוזר? לא יכולתם להתאמץ לכתוב משהו חדש. אצלנו תמיד טרי. טרי טרי כמו הבשר בשוק.

 3. vandersister says:

  רגע, אז מי וולדורף ומי סטאטלר? העם רוצה לדעת :mrgreen:

 4. אבינועם – זה לא מיחזור, זו גירסה מרוכזת, במהדורה חדשה וחגיגית!

 5. מזלט טוב!
  (מנצלת בימה חגיגית זו כדי להודות שוב על הנכונות לשמש כשירותי תיווך, ולציין שלדירה – ולשלוות הנפש שלי גם – שלום.

 6. רועי says:

  יחזקאל צודק. אני אישית קורא את הטקסט עם קול סקסי של אשה (שרון) וקול סקסי של גבר (יהונתן) לסירוגין.

 7. יהונתן says:

  רועי, האם אני צריך לחשוש לרקטום שלי?

 8. קול בערווה אשה, וקול ברקטום גבר? 8O

 9. רועי says:

  תנסו לעשות את זה בעצמכם ותבינו על מה אני מדבר.

הגיבו לפוסט זה: