דף הבית » ליאור ויראלי »מין אוראלי »פילוסופיה של המדע » פוסט נוכחי:

[פוסט ממומן] מדוע כתיבת פוסטים ממומנים היא בעייתית?

11/07/2007‏ 23:18 שרון 3 תגובות

פוסט ממומן
הקדמה: כולם מדברים לאחרונה על פרו-בלוגינג, רווחים מהבלוג, וכתיבת פוסטים בתשלום. גם כאן במכון פתח תקווה להיתוך קר החלטנו שעלינו לכסות את ההוצאות הכבדות של אחסון האתר, שלא לומר הניהול השוטף של המכון, ניקוי פסולת רעילה, והתמודדות עם מותם של מיטב חוקרינו בתאונות מסתוריות, ולכן יתפרסמו כאן לעתים פוסטים שייכתבו לפי הזמנתם של בעלי אינטרסים וממון.*

כתיבה תמורת תשלום היא בעייתית. הקהילה המדעית המצומצמת של חוקרי ההיתוך הקר אינה רואה בעין יפה את הכותבים בהזמנה, ומגלה אותם בדרך כלל לקוטב הצפוני שם הם נאנסים בידי תמנוני ענק.

מדוע, אתם שואלים, מתייחסת הקהילה המדעית לסוגיה זו כה בחומרה?

ובכן, ידוע לכל כי רק רובוטים יכולים לעבוד כאן במכון, בשל רמות הקרינה הגבוהות, ובלוגינג בתשלום מנוגד לשלושת חוקי הרובוטיקה של אייזק אסימוב (שמעטים יודעים, אבל גם המציא את הטוסטר)

בנוסף, יש כאן בעיה מוסרית קשה – עשוי להיווצר מצב ובו חוקרים המפרסמים פוסטים ממומנים בבלוג שלהם יבזבזו את כל הכסף שהרוויחו על משחקי פוקר, אלכוהול וזונות ממין זכר, וכך יגיעו לעבודה למחרת עם הנגאובר וסיפליס, ויתקשו לעסוק במחקר גרעיני רציני שלא למטרות רווח, דבר הפוגע ביושרה של הקהילה המדעית כולה.

* יהונתן משלם לי שקל עבור הפוסט הזה.

כרגע יש "3 תגובות לפוסט זה:

 1. דרור שניר says:

  לא יכול להיות שיהונתן משלם לך שקל עבור הפוסט; גרפומנים לא צריכים שאנשים אחרים יכתבו בשבילם :-)

 2. שרון says:

  ניסיתי להתמקח איתו.
  שישלם לי 10 אגורות.
  אבל הוא התעקש.
  לא הסכים אפילו אגורה פחות!

 3. […] קר למפגרים « [פוסט ממומן] מדוע כתיבת פוסטים ממומנים היא בעייתית? בואו לכתוב אצלנו פוסט בתשלום! מרתון הפרובלוגינג […]

הגיבו לפוסט זה: