דף הבית » בלינוקס זה לא היה קורה »טכנולוגיקה »לא יעלה על הדעת »לכו תמצצו »צבא ובטחון » פוסט נוכחי:

Mahmoud A. is now the mayor of Keleh Shesh

16/11/2010‏ 13:13 שרון 6 תגובות

סיפורנו המשעשע מתחיל אמש, עת נתקל הפורסקווריסט העברי הבכיר איתי נתנאל במיקום פורסקוור שלא אמור להיות שם: לשכת רח״ט תקשוב בקריה.
כן, נו, שוב חיילי צה”ל חושפים מידע סודי ברשת. זה לא ממש חדש לאף אחד מאיתנו.

איתי ואני צחקנו קצת על הטמטום של המיור הנוכחי של הלשכה (ושגם היה מספיק אידיוט כדי לכלול את הטלפון שלו ב-venue שפתח לבית של עצמו*), והגענו למסקנה שיתכן שיהא זה הדבר הנכון ליידע את השלטונות בעניין. יו קנואו, בטחון המדינה וכאלה דברים.

שם בקומה התשיעית

השאלה האמיתית היתה: האם מישהו בצה”ל בכלל יצליח להבין מה זה פורסקוור?

איתי גייס את כל סבלנותו, וצלצל אל הצנזורה הצבאית, שם הצליח להגיע אל אחראי משמרת, ואפילו להסביר לו מה זה פורסקוור. יתכן אפילו שהבחור ההוא הבין שאנשים מפרסמים לוקיישנים מדוייקיים מאוד של מתקנים סודיים יותר או פחות. אבל זה לא עשה עליו רושם “יש בצבא גופים שסורקים את האינטרנט בחיפוש אחר מידע בעייתי”. כנראה שהוא התכוון לבלוג הסחים ולחשיפה של התמונות של עדן אברג’יל.
אני בינתיים ניסחתי מייל מאוד נוקב שניסיתי לשלוח דרך האתר של דובר צה”ל, אבל טופס יצירת הקשר של צה”ל לא עובד אפילו עם אקספלורר.

מכאן שלמעשה, לא נותרו לנו עוד אפשרויות. האיראנים יפלשו אל בסיסי צה”ל, והם יעשו זאת דרך פורסקוור!

הנה הם התחילו:

מסעות מחמוד

מסעות מחמוד

הייתי יכולה להדגים כאן את הרשימה המלאה של המקומות שמחמוד ביקר בהם, אבל יש גבול לצילומי המסך המטופשים. נציין רק שהבאדג’ של הסירה הגיע ממפקדת חיל הים, ושאלמלא היתה לפורסקוור מערכת נגד אביוז, מחמוד היה מקבל גם את הבאדג’ הנחשק של שדות תעופה.

שוב, חשוב לי להדגיש: כל המקומות האלה היו קיימים במערכת קודם לכן. לא נגענו.

ולטובת העתונאים שקוראים את ההיתוך הקר, ושעשויים מחרתיים להפוך את הפוסט הזה לאייטם רדיופוני נגוע היסטריה ופניקה על גבולות ישראל הדיגיטליים הפרוצים אצל רזי ברקאי: כאן תוכלו למצוא בפורסקוור את דובר צה”ל. בהצלחה. כזכור, אנחנו כבר ניסינו לדבר עם צה”ל ולספר לנציגיו שחייליו מטומטמים.


* אני חייבת להודות ששקלתי להרים טלפון אל הבחור הטיפש הזה, ולהתחזות לרס”ן פזית ממשטרה צבאית, ולהגיד לו שאנחנו תכף באים לעצור אותו באשמת ריגול. ואז נזכרתי שאני לא מסוגלת לעבוד על אנשים בטלפון בלי להתפוצץ מצחוק וגם שהתחזות היא עבירה פלילית.

כרגע יש "6 תגובות לפוסט זה:

 1. Meme says:

  אל תדאגו, אין שום בעיית בטחון מידע כאן: המפה של גוגל מסמנת את לשכת רח”ט תקשוב במיקום הלא נכון.

 2. […] This post was mentioned on Twitter by Erez Wolf, Sharon Gefen, Yael Goren, Shai Inbal, zilzul.com and others. zilzul.com said: Mahmoud A. is now the mayor of Keleh Shesh http://bit.ly/cAEJt5 […]

 3. Meme: אתה מתכוון: שטויות. הבחור הרי מבלה לו בפארק הירקון.

 4. אילן says:

  מ-ע-ו-ל-ה!

  מחר רזי סוגר את האינטרנט :)

 5. […] לקריאה נוספת? Mahmoud A. is now the mayor of Keleh Shesh […]

הגיבו לפוסט זה: