דף הבית » אל טבעי »הכובש הציוני »חידושים והמצאות »חילוקי דעות אומנותיים » פוסט נוכחי:

יכול להיות כאן יותר טוב: שקרים שנתניהו סיפר לי.

02/07/2012‏ 8:08 יהונתן קלינגר 2 תגובות

מטה נתניהו מנסה להראות לנו שהרבה השתנה ושבעקבות המחאה החברתית הביא לשינויים משמעותיים השנה; נתניהו מצביע על חמישה שיפורים במצבנו באיגרת שהוא פרסם: (1) החלת חוק חינוך [sic] חינם מגיל 3; (2) רפורמה מהפכנית בסלולר; (3) בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדירות; (4) הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12; (5) רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים.

בואו נפרק את השקרים של נתניהו אחד אחד:
1. החלת חוק לימוד חובה מגיל שלוש:  על פי דו”ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, חוק לימוד חובה מגיל שלוש הוחל כבר משנת 1984, ועוכב על ידי חוק ההסדרים. כלומר נתניהו מתגאה שלאחר שלוש שנות כהונה, החליט סוף סוף לקיים חוק של מדינת ישראל ולהעביר תקציב ליישום של חוק תקציבי.

2. רפורמה מהפכנית בסלולר: את הרפורמה אי אפשר לקחת ממשה כחלון; מה שכן, המכרז שהוביל לרפורמה נסגר עוד באפריל 2011, לפני שהתחילה המחאה בכלל, ולא סתם לפני, אלא זו תכנית של כחלון עוד משנת 2010. כלומר, יכול להיות שהממשלה ביצעה, אבל זה בטוח שלא השנה.

3. בניית אלפי דירות וירידה במחירי הדיור: וובכן, אני מצטער, אבל אני רק נזון ממידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שקבעה שמדד מחירי הדיור עלה בארבעה אחוזים השנה. כמובן שזה מופשט מדי, וגם אלה שאומרים שמחירי הדירות יורדים מבינים שמחיר השכירות עולה.

4. הרחבת טיפולי השיניים לילדים עד גיל 12: ואללה, זה באמת מה שקרה. אבל בוא נדבר דוגרי: בשנת 2010 כבר החליטה הממשלה על הגדלת התקציב. ב2012, כשהבנתם שהתקציב מספיק, החלטתם להרחיב את הסל. שקל נוסף לא תוקצב, וזה מה שחשוב.

5. אה כן; יש רפורמה במס שהוסיפה מאות שקלים להורים; אבל זכרת לומר שמחירי הדלק עלו לשמונה שקלים בגלל המסים? אז איפה בדיוק חסכת לנו ואיך עשית שיהיה כאן יותר טוב.

יכול להיות כאן הרבה יותר טוב, אתה יכול ללכת הביתה.

כרגע יש "2 תגובות לפוסט זה:

 1. ירון פייגנסון says:

  יונתן קלינגר
  חזק ואמץ אני איתך, תעשה שינוי אמיתי היגיע זמן לשלוח את הפוליטיקיאים האלה הביתה ולהתחיל עידן חדש של פוליטיקה אמיתית, דיי לשקרים וקדימה לביצועים, למען ילדינו ועתיד המדינה נחוץ שינוי ממשי מוחשי ומידי.

  ירון

 2. נמרוד says:

  לא מאוהדי הממשלה הנוראית הזו, אבל שני סעיפים פה לא ממש הוגנים:

  בנוגע לסעיף 1 – אם הביצוע של החוק הזה עוכב כבר 30 שנה, מי שדואג לממש אותו כאילו וחוקק אותו מחדש בעצמו.
  בנוגע לסעיף 2 – אם ממשלת נתניהו התחילה תהליך חיובי עוד לפני המחאה, זה צריך להירשם עוד יותר לטובתה – שלפחות לכאורה היא עשתה זאת משיקולים “טהורים” ולא מתוך לחץ פוליטי. אפשר להגיד דברים דומים גם על סעיף 4.

  באופן כללי, תומכי המחאה צריכים להבדיל בין אזורים שבהם הפתרון לבעיות יכול להגיע דרך הסרת רגולציות, עידוד השוק החופשי והתחרות (תקשורת, מוצרי צריכה ואולי גם דיור), וה”מונופולים הטבעיים” (חינוך, רפואה, תחבורה) שאת הבעיות שלהם צריכה המדינה לפתור ע” שינוי סדרי עדיפויות והשקעת כספים, ואולי גם התיעלות. במקום לדרוש להגדיל את התקציב והגרעון, אפשר קודם לדרוש להעביר כספים מיותרים מהתקציב הקיים (ביטחון, ישיבות, ניסור בתים) לשלושת הסעיפים האלו.

הגיבו לפוסט זה: